Referencie

BORIS DEMETER – Slovenský olympijský výbor (SOV)
"V športovom prostredí na Slovensku nie je zaužívane využívat služby športového psychológa, avšak v dnešnej dobe, ktorá kladie stále väčši dôraz na profesionalitu, je to priam žiadané. Preto Slovenský olympijsky výbor už druhý krát využil služby športového psychológa Petra Kuracku na seminároch pre letných aj zimných športovcov. Prednášky mali pozitívny ohlas nielen u športovcov, ale i u trénerov."

VERONIKA VADOVIČOVÁ - 3-násobná olympijská víťazka, na paralympiáde v Riu 2016 dve zlaté a jedna strieborná medaila v streľbe

"Aj vďaka workshopom Peťa Kuračku som sa naučila pozerať na svoj športový výkon cez ružové okuliare a súťaž si užívať podobne ako tréning.  Ukázal mi, ako pracovať so svojimi myšlienkami a emóciami počas súťaže. Našla som ďalšiu dimenziu športu a rezervy, kde sa ešte zlepšovať." 

PETER KINIK - bronzový medailista z PH v Riu 2016, majster sveta z roku 2009 v lukostreľbe
"Pred Paralympijskými hrami som mal pár veľmi poučných sedení ohľadom mentálne prípravy s pánom Petrom Kuračkom, čo mi veľmi pomohlo k zisku bronzovej medaile na PH v Riu, zistil som, že mentálny tréning je veľmi dôležitý a teším sa na našu ďalšiu spoluprácu."


ANDREA PODMANÍKOVÁ - najlepšia plavkyňa Slovenska za rok 2017, 11.miesto na MS 2016 vo Windsore
"V profesionálnom športe ovplyvňuje výkon vo veľkej časti psychická stránka športovca, práve preto som začala spolupracovať s mentálnym koučom Petrom Kuračkom a na spoluprácu s ním nemôžem dopustiť. Vďaka nemu som sa naučila pozerať sa na isté situácie inak, čo si myslím, že mi pomohlo pri tréningoch tak aj pri pretekoch a som mu za to veľmi vďačná."


MARTIN KYSUCKÝ - automobilové súťaže rally
"V športe ktorý robím sú psychické vlastnosti športovca tie najdôležitejšie a preto som sa rozhodol pracovať na nich s odborníkom. Oceňujem Petrovu profesionalitu, odbornosť a skutočnú snahu nájsť to, čo športovca posunie vyššie. Spoluprácu hodnotím veľmi kladne po každej stránke."

MAREK JANEČKA - MFK Karviná, kapitán FC Spartak Trnava, Hansa Rostock, ViOn Zlaté Moravce
"Som presvedčený o tom, že športový psychológ je v dnešnom profesionálnom futbale veľmi dôležitý a preto odporúčam Petra Kuračku môjho bývaleho spoluhráča, ktorý je kvalitný odborník, čo dokázal aj na sedeniach v Spartaku Trnava pred zápasmi európskej ligy proti Paok Solun, kde si určite každý jeden hráč zobral jeho rady či ponaučenia a minimálne sa zamyslel nad tým, že vo futbale je veľmi dôležitá časť psychika !!!"

DENIS DUGA - Spartak Myjava, reprezentant  Slovenska do 21 rokov
"Naša spolupráca sa mi páčila vďaka priateľskému prístupu, dôvernej atmosfére a profesionálnej úrovni pri stretnutiach. Tie ukázali dôležitosť sebadôvery pri športe a uvedomenie si dôležitosti pozitívneho myslenia vo futbale. Najviac asi práca so stresom a negatívnymi myšlienkami."


JOZEF MÓRES - FO ŽP ŠPORT Podbrezová
"Peter Kuračka pripravil workshop vo FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ na tému Psychologická príprava trénerov mládeže. Výborne, profesionálne vedený workshop. Bolo vidieť, že Peter nečerpá len z teoretických poznatkov, ale aj z bohatej hráčskej minulosti a tá robí jeho workshopy zaujímavejšie a podnetnejšie. Výsledkom nášho stretnutia je nielen zlepšená komunikácia medzi trénermi a hráčmi, ale aj medzi trénermi samotnými. Určite to nebol posledný workshop Petra Kuračku vo FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ. Ďakujeme za spoluprácu."


ANDREA RIDOŠKOVÁ - SPORTING CLUB PUCHOV (SCP)
"Krasokorčuliarky zo SPORTING CLUB PUCHOV (SCP), sa v sezóne 2015/2016 zúčastnili série mentálnych tréningov pod vedením skúseného psychológa a mentálneho trénera, Petra Kuračku. Dievčatám sa tréningy veľmi pacili, učili sa osvojovať si techniky, ako sa stať  psychicky odolnejšími voči stresovým situáciám, s ktorými sa v športe často stretávajú. Určite mnohé rady využijú i v bežnom živote. V blízkej budúcnosti plánujeme nadviazať na ďalšiu sériu takýchto tréningov, prehĺbiť tak spoluprácu s "našim" couchom - Petrom Kuračkom, a zdokonaliť sa tak v technikách zvládania stresu a emócií. Za cenné rady ďakujeme a tešíme sa na ďalšie osobné stretnutia." 

JÁN GAJDOŠÍK - tréner U17, FO ŽP ŠPORT Podbrezová
"Výborný workshop pre trénerov všetkých vekových kategórii. Vzájomné pôsobenie trénera a športovca z pohľadu športovej psychológie je u nás stále podceňované a práve tento workshop bol zameraný na správne pôsobenie trénera z hľadiska motivácie hráčov, komunikácie s hráčmi a hodnotenia hráčov. Okrem vysokej odbornosti lektora, treba oceniť aj jeho dlhoročné skúsenosti z profesionálneho športu, ktoré workshop urobili ešte viac pútavejším."

IGOR PZSOTA - futbalový tréner 
"Ako šéftréner mládeže som bol s prácou Petra Kuračku veľmi spokojný. Myslím si, že drvivej väčšine hráčov komunikácia s Tebou veľmi pomohla. Pohovory s jednotlivcami a aj s kolektívom mali určite veľký význam, psychologická zložka prípravy hráča a kolektívu je veľmi dôležitá. Spätná väzba od hráčov je kladná."